K 7p: Skiller seg ut. Vellykket high key-bilde, hvor de oransje beine er prikken over i'en. K 10p: Vakkert utført, fin komposisjon. Det fargerike blikkfanget i føttene, utdusingen av vingene og ikke minst skyggestreken under er med på å skape et godt bilde
K 5p: Her synes jeg komposisjonen blir for trang og mørk. Skulle gjerne sett mer, for det som synes ser bra ut, fin plassering av føtter iht hale. K 7p: Likte det smale formatet. Det er en litt mørkt. Hadde tjent på å bli beskjært litt på høyre side. K 8p: Modig beskjæring, teknisk svært høy kvalitet, også i etterbehandlingen.
K 4p: Fokus på hundespann, og kjører. Fin indikasjon på bevegelse K 8p: Et bilde som sier mye om gleden av bevegelse. Derfor også et godt bilde i forhold til tema. Litt mye kontrast i bildet som gjør snøen grå og det røde litt fot rødt.
+ Treffende motiv til konkurransetemaet.
+ Vakkert tre som trer tydelig frem foran lyset fra ei lav vintersol
Lavere standpunkt kunne løftet bildet, samt at sentrering av treet kunne gitt bedre balanse
K 10p: Flott komponert. Flott fokusert. Naturlige farger . Godt fanget bevegelse. Og et dyr med en særegen bevegelse. Det uvanlige bildet av det uvanlige.
K 6p: Herlig kaos - det er jo slik det ofte er! Her gjør det ingen ting at bare deler av enkelte måker viser, syns jeg. K 7p: Her får du frem en historie i dette kaoset som oppstår, noen er på vei ned, noen videre, noen har fått segen godbit. Fint at måkene er kuttet i kantene, det gir oss en følelse av å være nærmere. Veldig flotte farger.
+ Spennende lysskinn igjennom tåkelagene i bildet
+ Fint komponert, men himmelen tilfører ikke temaet.
- Treffer ikke helt med konkurransetemaet.
- Strammere beskjæring kan gjøre lyset mellom trærne sterkere
K 10p: Vakkert utført, fin komposisjon. Det fargerike blikkfanget i føttene, utdusingen av vingene og ikke minst skyggestreken under er med på å skape et godt bilde